Trasa Harcerska

TRASA HARCERSKA – POMARAŃCZOWA

Vivat Paderwski! Vivat Polska!

„Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny.”

(Bolesław Prus, pisarz)

Dlatego Druhno i Druhu zapraszamy twoją drużynę na Zlot Chorągwi Wielkopolskiej 2019.

Chcemy byście uczestniczyli wraz z nami w chwili zadumy ale i poczucia wspólnoty i jedności jak niegdyś skauci wielkopolscy.

Sobotnie działania rozpoczniemy od uroczystości na Forcie VII. Uczcimy pamięć o hm. Florianie Marciniaku. Wielkopolaninie i pierwszym Naczelniku Szarych Szeregów.

Mamy nadzieję, że natchnie Was to do wytężonej pracy zespołowej i rywalizacji podczas Biegu Zimowego po Poznaniu. Gdzie będzie okazja poznać bliżej miasto, historię powstania ale pokonać zadania sprawdzające Waszą spostrzegawczość, wrażliwość, odwagę czy ambicje.

Dalsza część trasy skupi się na PRACY U PODSTAW. Czyli warsztatach podczas których z pozoru banalnych przedmiotów stworzycie działające machiny. Mamy nadzieję, że udowodnicie Sobie jak zgranym jesteście zespołem i że razem macie ogromną siłę sprawczą.

Dzień zakończymy okrasą Kultury Polskiej i zabawą przy muzyce.

Zmagania zlotowe nabiorą uroczystego charakteru ostatniego dnia. Wtedy to harcerze wraz innymi uczestnikami dumnie przemaszerują przez Poznań i wezmą udział w uroczystym apelu na Placu Wolności.

Duchowym uzupełnieniem zlotu będzie Msza Św. po uroczystym apelu.