Trasa Starszoharcerska

TRASA STARSZOHARCERSKA – FIOLETOWA

„Od młodych zależy przyszłość, i do młodych należy przyszłość”

Dlatego Druhno i Druhu zapraszamy twoją drużynę na Zlot Chorągwi Wielkopolskiej 2019.

Chcemy byście wraz z innymi Harcerzami Starszymi mieli okazję POSZUKIWAĆ wartości które wyostrzą Wam patrzenie na świat.

W poszukiwaniu autorytetów sobotnie działania rozpoczniemy od uczczenia pamięci o hm. Florianie Marciniaku który tak jak Wy żył, uczył się i działał w harcerstwie na ziemiach wielkopolskich. W swych czasach był najmłodszym harcmistrzem by w końcu zostać pierwszym Naczelnikiem Szarych Szeregów.

Płynnie z uroczystości przejdziemy do działania czyli Biegu Zimowego. Podczas owego biegu będziecie tropić zagadki i mierzyć z niecodziennymi zdaniami. Damy Wam się wykazać na ile jesteście sprytni, spostrzegawczy podczas realnych, życiowych sytuacji.

W drugiej części dnia czekać będą na Was zadania gdzie wykażecie się jak zgrany macie zespół. Czy jesteście kreatywni i czy technologia jaką jest składanie, programowanie robotów jest aż tak straszna.

Dzień chcemy zakończyć akcentem muzycznym. Efektem tego mamy nadzieję, że nie przegapicie koncertu zespołu „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”.

Cały zlot zakończymy uroczystym przemarszem przez Poznań i apelem podsumowującym zlot.

Duchowym uzupełnieniem będzie Msza Św.