Trasa Zuchowa

TRASA ZUCHOWA – ŻÓŁTA

MY ZUCHY, PRZYSIĘGAMY NA PAMIĘĆ POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH, ŻE BĘDZIEMY, TAK JAK ONI DZIELNI I ODWAŻNI, SPRAWNI I POSŁUSZNI, BĘDZIEMY TEŻ ZAWSZE KOCHAĆ NASZĄ OJCZYSTĄ ZIEMIĘ WIELKOPOLSKĄ!

Druhno i druhu zapraszamy Waszą gromadę na Zlot Chorągwi Wielkopolskiej 2019. Gdzie trasę rozpoczniecie poprzez Strefę Radości. Będzie to okazja by obcować z barwami narodowymi i dać możliwość naszym Małym Powstańcom przybliżyć historie powstania. Kulminacją dnia będzie Przysięga Małego Powstańca.

Sobota to gra miejska po Poznaniu. Okazja by zwiedzić miasto wraz z nieznanymi jego zakamarkami ale też zmierzyć się z zadaniami godnymi Małego Powstańca. Rywalizacja i wysiłek z pewnością nagrodzimy.

„Po każdej burzy wychodzi słońce!” i tak po zakończonym powstaniu przyjdzie czas zabawy ale też budowania. Na trasie emocje zapewnić ma zwiedzanie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego i składanie modeli samolotów. Uwieńczeniem pracy budowniczych będzie konkurs najdłuższego lotu samolotu.

Dzień zakończyć chcemy bajkowo. Stąd zuchy odwiedzą Zamek w Poznaniu i rozsiądą się by przenieść się do prastarego lasu i poznają Baśń o trzech konikach.

Zmagania zlotowe nabiorą uroczystego charakteru ostatniego dnia. Wtedy to zuchy wraz innymi uczestnikami dumnie przemaszerują przez Poznań i wezmą udział w uroczystym apelu na Placu Wolności.

Duchowym uzupełnieniem zlotu będzie Msza Św. po uroczystym apelu.